3 pomysły na panele ścienne - salon, kuchnia i sypialnia. Montaż krok po kroku
   03/23/2024 09:19:00     Home
3 pomysły na panele ścienne - salon, kuchnia i sypialnia. Montaż krok po kroku

Panele ścienne to znakomity sposób na szybkie i efektowne odświeżenie wnętrza, jak również postawienie na modną dekorację ściany w trakcie planowania dużego remontu. Sprawdź, jak wykorzystać ich potencjał w salonie, kuchni i sypialni. Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które sprawią, że Twoje domowe aranżacje nabiorą wyjątkowego charakteru. Sprawdź koniecznie, o jakich mowa!

Panele ścienne w salonie - modna dekoracja, która doda wnętrzu dynamiki

Panele ścienne w salonie, to znakomity sposób na wprowadzenie do serca domu i mieszkania dekoracji, obok której nikt nie przejdzie obojętnie. Pamiętaj, że czasem delikatny, mały akcent potrafi zrobić ogromną robotę! Sięgnij po panele na ścianę niezależnie od tego, w jakim stylu urządzony jest Twój salon.

 

I tak, jeśli lubisz styl glamour, który to jest już szalenie modny od lat 30. XX wieku, postaw na panele, w których na pierwszy plan wysuwa się kolorystyka pt. delikatny beż, szarości czy też biel. Wszystko zależy od tego, w jakiej tonacji odnajdujesz się najlepiej. Zwróć uwagę np. na PANEL ŚCIENNY 3D - LUXXUS - W130 Chevron - marki ORAC. Masz tu do czynienia z bogatym, jakże oryginalnym wzorem. Zdobienia są iście magnetyzujące spojrzenia, a ich różnorodność sprawia, że nie potrzebujesz w salonie większej ilości dekorów.

 

Jeśli jesteś miłośnikiem stylu Art Deco, który znany jest już od lat 20. XX wieku, wówczas na pewno docenisz moc paneli ściennych przywodzących na myśl bogactwo, luksus i geometryczne zdobienia. Śmiało wykorzystaj je jako subtelny akcent na ścianie. Łącz również z szalenie modną sztukaterią. W kręgu Twoich zainteresowań powinien znaleźć się m.in. PANEL ŚCIENNY 3D - LUXXUS - W122 Autoire - marki ORAC. Masz tu do czynienia z bogato zdobionymi kwadratami, które kojarzą się ze sztukaterią. Tego rodzaju panele na ścianę znakomicie podkreślą charakter wnętrza, jak również stworzą bazę do łączenia go z innymi elementami. Co więcej - możesz pomalować go na dowolny kolor. Sięgnij po dominujący w Twoim salonie, bądź też przełam konwencję i postaw na moc kontrastu. Obie te opcje są znakomitym zabiegiem aranżacyjnym.

Podobne panele na ścianę sprawdzą się również w stylu nowoczesnym, eklektyzmie, czy też skandynawskim zacięciu. Tak naprawdę wiele zależy od tego, czy lubisz odważne łączenia, czy bliżej jest Ci do klasyki i dość ostrożnych motywów przewodnich w dekorowaniu wnętrz.

Jeśli natomiast blisko Ci do stylu loftowego i w Twoim salonie dominują pofabryczne dekory, możesz śmiało wprowadzić na jedną ze ścian panele z betonu architektonicznego. Bardzo dobrze podkreślą pofabryczną stylistykę wnętrza i jednocześnie wprowadzą do niego bardzo nowoczesny akcent. Poza tym ponadczasowy - musisz wiedzieć, że beton od lat święci triumfy w światowych trendach wnętrzarskich i ma się w nich znakomicie. Kiedy umieszczasz go na swojej ścianie masz więc pewność, że stawiasz na rozwiązanie, które nie wyjdzie z mody przez lata.

 

PANEL ŚCIENNY 3D - LUXXUS - W105 Romb to sposób na dodaniu wnętrzu dynamiki w duecie z dekorem, który nie wyjdzie z mody przez wiele lat. 

Panele ścienne do sypialni - przytulność i funkcjonalność na pierwszym planie

Czy panele ścienne do sypialni to dobry pomysł? Naszym zdaniem jest on wręcz znakomity! Powodów ku temu jest wiele. Jednym z najważniejszych jest ich wielowymiarowość. To właśnie dzięki niej każde wnętrze może zyskać indywidualny charakter. W gąszczu rynkowych propozycji coraz trudniej znaleźć taką, z pomocą której urządzenie sypialni w zgodzie ze swoją osobowością i upodobaniami stanie się przysłowiową bułką z masłem.

 

Czy panele na ścianę spełnią Twoje oczekiwania w tej materii? Oczywiście, że tak! Znakomicie odnajdują się w salonie sypialnianym, niezależnie od motywu przewodniego, który w nim rządzi i dzieli. Ponadto są gwarancją połączenia nowoczesnego sznytu i ponadczasowej elegancji - taki duet zawsze się sprawdza i pozwala zmienić zwykłe wnętrze w niezwykłe. Przede wszystkim - Twoje własne, spersonalizowane.

 

Sypialnia to takie pomieszczenie na mapie każdego domu czy mieszkania, w którym na pierwszym miejscu stawia się komfort i harmonię. Nie ma lepszego uczucia niż moment, kiedy kładziesz się do łóżka, sięgasz po ulubioną książkę, albo po prostu zasypiasz - najlepiej w towarzystwie ciszy. Czasem jednak trudno odciąć się od hałasów bez “wspomagaczy”. Panele ścienne do sypialni mogą pełnić ich funkcję - bardzo dobrze radzą sobie z wyciszaniem pomieszczeń, a przy tym poprawiają ich akustykę. Możesz więc bez obaw utonąć w ramionach Morfeusza i cieszyć się komfortem choćby przez kilka chwil.

 

Panele do sypialni jako alternatywa dla tradycyjnego wezgłowia? Trafiony, zatopiony! Wystrój wnętrza powinien być odzwierciedleniem tego, co Ci w duszy gra. Nie oszukujmy się - są gusta i guściki, które mogą zmieniać się przecież jak w kalejdoskopie. Postawienie na montaż paneli na ścianie za łóżkiem otwiera przed Tobą możliwości szybkiej i bezbolesnej metamorfozy wnętrza zawsze wtedy, kiedy najdzie Cię ochota. Z wymianą wezgłowia często nie jest to takie proste, a panele ścienne - w tym betonowe, gipsowe, drewniane czy polimerowe - możesz np. przemalować lub postawić na inne. 

 

Czy zapominamy o funkcjonalności? Nasz scenariusz tego nie przewiduje. Wspomnieliśmy już o wyciszeniu wnętrza, a teraz przyszedł czas na kwestię zabezpieczenia ścian. Te pod wpływem np. przypadkowych uderzeń lubią się kruszyć. Plamy też są na porządku dziennym - zwłaszcza, gdy na Twoich ścianach rządzą farby. Montaż paneli pozwala ukryć wszelkie mankamenty powierzchni, a przy tym zabezpieczyć je przed usterkami. Jak dla nas to sytuacja win-win.

Panele na ścianę w kuchni - postaw na nowoczesność!

Mówisz kuchnia, myślisz - wiele pułapek aranżacyjnych. W tym pomieszczeniu liczy się przede wszystkim praktyczność. Powód? Wszystkie elementy jej wyposażenia każdego dnia narażone są na kontakt z “czarnymi charakterami”. Mamy tutaj na myśli zarówno zmienność temperatur, wilgoć, ale nie zapominamy także o potrawach i produktach, które tylko czekają na to, aby wylądować na idealnie czystych powierzchniach.

 

Zastanawiasz się więc pewnie nad tym, czy nowoczesne panele ścienne podołają tak wielkiemu wyzwaniu. Pewnie, że tak! Jeden rodzaj wysuwa się w tej kwestii na pierwszy plan. W praktyce mowa o polimerowych panelach na ścianę, które zostały zaprojektowane z myślą o montażu w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach. Nie dają się wodzie, wilgoci, a nawet ciężkim zabrudzeniom (tak, nawet tych po buraczkach). Nie można odmówić im wytrzymałości, jak również perfekcyjnego wyglądu nawet po wielu latach od montażu.

 

Gdzie je zamontować? Z pewnością świetnie spiszą się wtedy, kiedy nie masz pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni między blatem a wiszącymi szafkami kuchennymi. Stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych płytek ceramicznych i kafelków, które - nie oszukujmy się - na przestrzeni lat zdążyły się nam już znudzić. Na ich miejsce dumnie wkraczają panele ścienne do kuchni, które dostępne są w wielu rozmiarach, kształtach i kolorach. Coś magicznego znajdą dla siebie zarówno miłośnicy minimalistycznego designu, jak i wyrazistych frezów.

 

A może gustujesz w panelach na ścianę 3D? To przysłowiowy strzał w dziesiątkę, gdy chcesz modnie urządzić część jadalnianą. Nie dość, że z powodzeniem zastąpią inne dekoracje, to w dodatku zabezpieczają ściany przed ewentualną “katastrofą”. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby z ich pomocą przeprowadzić weekendową metamorfozę kuchni - śmiało montuj je np. na wyspie kuchennej, która potrzebuje odświeżenia lub gdy Tobą kieruje chęć zmiany. Panele ścienne 3D równie znakomicie prezentują się na frontach szafek kuchennych. I co ważne, nie martw się utrzymaniem ich w czystości. Są zmywalne, a plamy nie “wżerają się” w ich strukturę.

ścianka ażurowa betonowa

PANELE ŚCIENNE 3D ARABESQUE - DS000012 to nowe podejście do wprowadzania ścianek ażurowych do wnętrz.


A może jesteś właścicielem salonu z aneksem kuchennym? Wiele osób decyduje się na postawienie ścianki działowej oddzielającej obie strefy. Nie musisz jednak porywać się na tradycyjną ściankę z regipsu - w tej roli świetnie spiszą się wybrane modele paneli ściennych. W praktyce mowa zarówno o lamelach, jak i panelach trójwymiarowych. W obu przypadkach masz do czynienia z rozwiązaniem, które optycznie podzieli przestrzeń, ale nie zabierz jej jakże cennego światła naturalnego i przestronności.

Jakie mamy rodzaje paneli?

Jakie panele ścienne wybrać? Oto jest pytanie, a my pomożemy Ci w znalezieniu na nie odpowiedzi.

Drewniane panele na ścianę to klasyka gatunku, która zawsze się obroni. To połączenie nowoczesnej elegancji z przywiązaniem do natury i czerpaniem z niej pełnymi garściami. Co ważne, pasują niemal do każdego wnętrza, w tym m.in. skandynawskiego, japandi, industrialnego, rustykalnego czy boho. Możesz wybierać spośród modeli w różnych odsłonach - od tradycyjnych lameli, przez panele kwadratowe i z wyrazistymi frezami. Z pewnością znajdziesz model, który wpisze się w Twoje poczucie estetyki. Co ważne, w naszej ofercie znajdziesz m.in. panele ścienne fornirowane, które są łatwiejsze w utrzymaniu od litego drewna, a więc nie musisz przywiązywać aż tak wielkiej wagi do ich konserwacji czy impregnacji.

Panele ścienne polimerowe to dekoracje na miarę najnowszych trendów w interior designie. Śmiemy nawet twierdzić, że zostały stworzone z myślą o zadaniach specjalnych. A to dlatego, że łączą w sobie niebywałą odporność na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, zabrudzenia, jak również nowoczesny sznyt. Materiał jest na tyle plastyczny, że możesz wybierać i przebierać w różnych trójwymiarowych wzorach. Montaż paneli 3D na ścianę to nie tylko znakomity sposób na wprowadzenie do wnętrza nietuzinkowego dekoru, ale również nadanie mu głębi i optyczne powiększenie. 

 

Panele gipsowe na ścianę to absolutny majstersztyk i hit ostatnich miesięcy. Przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy lubują się w nieoczywistych strukturach. Spodoba się także fanom nieśmiertelnego minimalizmu. Na pierwszy rzut oka może i wyglądają na surowe, ale jeśli połączysz je z innymi materiałami takimi jak np. drewno czy cegła, z łatwością uzyskasz efekt WOW. Możesz także liczyć na wytrzymałość godną skały, ale uważaj na ich montaż wszędzie tam, gdzie woda i wilgoć są na porządku dziennym. Zdecydowanie lepiej radzą sobie w “bezpiecznym środowisku” - m.in. w sypialni czy salonie.

Idąc za ciosem, przedstawiamy panele betonowe na ścianę, które niejedno mają imię. Ich powierzchnia może być zarówno gładka niczym tafla lodowiska zaraz po czyszczeniu, jak również chropowata. Możesz również wybierać spośród modeli z wyrazistymi wzorami 3D, a także tradycyjnych paneli 2D, które mają równie wiele do zaoferowania pod względem estetyki i funkcjonalności. A co z kształtem? Postaw np. na płyty kwadratowe czy prostokątne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dać się ponieść tym do złudzenia przypominającym plastry miodu.

Lamele na filcu to panele ścienne w towarzystwie materiału, który znakomicie wygłusza pomieszczenia i poprawia ich akustykę. Zapomnij o echu czy pogłosie, jak również hałasie dobiegającym z innych pokojów. Ponadto dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych.

Montaż paneli ściennych - zrób to sam!

Czy panele ścienne możesz zamontować samodzielnie? Jak najbardziej. Przede wszystkim zapoznaj się z zaleceniami producenta - niektóre modele montuje się na klej, a jeszcze inne np. z pomocą klamer montażowych. Niezbędne mogą okazać się także listwy przypodłogowe i maskujące - wszystko po to, aby zakryć ewentualne szczeliny. Przygotuj również zestaw narzędzi i akcesoriów, w tym m.in. kątownik, młotek, wkrętarkę, poziomicę, wkręty z kołkami. Przyda Ci się także ołówek.

 

Montaż paneli ściennych na klej zacznij od przygotowania powierzchni. Ściana musi być gładka, dokładnie oczyszczona, odtłuszczona i sucha. Wtedy możesz liczyć na odpowiednią przyczepność. Następnie panel pokryj klejem od wewnętrznej strony i przyłóż w wyznaczonym miejscu. Odczekaj ok. 20-30 sekund, aż zacznie się wiązać. W zależności od rodzaju paneli, możesz montować je tuż obok siebie lub z kilku centymetrowymi przerwami, tak jak ma to miejsce w przypadku lameli.

Montaż paneli na ścianę przy pomocy klamer montażowych wymaga natomiast przygotowania stelaża z drewnianych listew, który musi znaleźć się wcześniej na ścianie. Listwy umieszczaj w równych odstępach do siebie, prostopadle do kierunku układania paneli. Potem przymocuj pierwszy z nich, a kolejne łącz ze sobą na zasadzie “pióro-wpust” i przytwierdź do stelaża klamrami.

Komentarze

Zaloguj się aby dodać komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies dowiedz się więcej